Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

IX Pingla Cup już w ten weekend!

W dniach 17-18 czerwca hala sportowa przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim będzie gospodarzem IX edycji turnieju Pingla Cup. Klub Sportowy Bogoria po raz kolejny zorganizuje największy ogólnopolski turniej dla Skrzatów i Żaków do którego zgłosiło się 200 dzieci z całego kraju.
15.06.2023
Rafał Wereszczaka
Źródło: KS Bogoria Grodzisk Maz.
W dniach 17-18 czerwca hala sportowa przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim będzie gospodarzem IX edycji turnieju Pingla Cup. Klub Sportowy Bogoria po raz kolejny zorganizuje największy ogólnopolski turniej dla Skrzatów i Żaków do którego zgłosiło się 200 dzieci z całego kraju.W tym roku startować będą dzieci z roczników 2014 i młodsi (Skrzaci) oraz 2012 i młodsi (Żacy). Sprawić by dzieci marzyły o mistrzostwie - to jak co roku główna myśl przewodnia wydarzenia.

W turnieju Pingla Cup nie chodzi jedynie o rywalizację, ale również o to by dzieci świetnie się bawiły i po każdym turnieju jeszcze chętniej wracały na treningi tenisa stołowego. Organizatorzy zapewnią dzieciom warunki w jakich na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski. Specjalna wykładzina do gry, wywiady, możliwość zagrania z zawodnikiem LOTTO Superligi. To tylko jedne z licznych atrakcji jakie czekają na uczestników IX edycji Pingla Cup.

Atrakcje czekają również na rodziców i trenerów: konkursy zręcznościowe oraz warsztaty trenerskie. Pingla Cup nie tylko ma bawić, ale także uczyć. Integracja środowiska trenerskiego i wymiana myśli szkoleniowej służą rozwojowi całego środowiska.

Obok turniejów singlowych odbędą się również zmagania w grach podwójnych. Każdy z uczestników turnieju ma gwarancję rozegrania przynajmniej 5 gier. Dla wszystkich przygotowane są pakiety startowe, zaś dla najlepszych w danej kategorii wartościowe nagrody rzeczowe. Wszystkie informacje dotyczące zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju.

Aktualności

Wspierają nas
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Miasto st. Warszawa
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego